V průběhu školního roku, od října do května nabízíme volnočasové aktivity jak pro děti, tak i dospělé.

• Děti od 1 roku v doprovodu svých rodičů či prarodičů se mohou učit novým dovednostem v kroužku Malí Sobíšci, který vede zkušená lektorka Mgr. Pavla Rudzká.
  • Pohybové aktivity pro děti od 4 let věku, tzv. Sportovky probíhají 2x měsíčně pod vedením trenéra Honzy Chytrého a to v tělocvičně ZŠ Soběšovice.
  • Kdo rád tvoří může navštívit Sobíškohrátky, které probíhají 1x měsíčně. Jedná se převážně o kreativní činnost, témata jsou laděny k danému měsíci. Aktivity jsou vhodné pro děti, které již umí pracovat samostatně, ale některé činnosti mohou společně tvořit také menší děti se svým rodičem či prarodičem. Sobíškohrátky má na starost Mgr. Pavla Rudzká a někdy jsou pod vedením i externího lektora.
  • Na kurzu výtvarných technik s prvky Arteterapie si přijdou na své především dospělí, kteří se chtějí učit něčemu novému, či ti, co chtějí své výtvarné zkušenosti zdokonalovat. Zároveň si mohou odpočinout od každodenních aktivit a zpomalit tok svých myšlenek. Kurz je vedený Mgr. Silviou Kaňka Strakovou, která se zaměřuje na individualitu jedince. Kurz mohou navštěvovat i děti, které dokážou malovat samostatně, zhruba od 10 let věku.

Dle poptávky a přání se snažíme také organizovat různorodé semináře, besedy, přednášky zaměřené na rodinnou tématiku.

tradiční akce klubu sobíšek

• Vítání jara a vynášení Morany